Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cemaati sarsacak idiia
03 Ocak 2014, 14:19

Cemaati sarsacak idiia

İHH Başkanı Bülent Yıldırım Rotahabere verdiği röportajda bir soru üzerine herşeyin deşifre olduğunu belirten Yıldırım, Gülenin linç operasyonları içinde yer aldığını ileri sürdü.

ROTAHABER - Suriye'ye silah taşıdığı iddia edilen TIR'ın İHH'ye ait olduğu yönündeki haberler gündemi meşgul etmeye devam ediyor. TIR krizinin ardından İHH Başkanı Bülent Yıldırım, yaptığı açıklamalarla haberleri ve ve iddiaları yalanladı.
 
Bir çok gönüllüsü ile dünyanın dört bir tarafına yardım götüren ve bu çalışmaları nedeniyle vatandaşların takdirini kazanan İHH, TIR olayında kendini savunmaya çalışırken, kendini AKP ile cemaat arasında yaşanan kavganın ortasına attı.
 
İHH Başkanı Yıldırım, Yeni Şafak gazetesine yaptığı açıklamada, TIR konusunda İHH'yi savunurken, cemaati ve Fethullah Gülen'i yerden yere vurdu.
 
"KASETLER GÜLEN'E GİDİYOR"
 
İHH ve kendisiyle ilgili El Kaide dosyası hazırlandığını ileri süren Yıldırım, bu dosyaların Fethullah Gülen'e gittiğini, ondan onay aldıktan sonra ortaya çıktığını ileri sürdü ve iddialarını bir adım öteye taşıyarak, kasetlerin de Gülen'e gittiğini söyledi. 
 
Yıldırım, şu ifadeleri kullandı;
 
"Bu arkadaşlarda bir dosya koleksiyonu var. Ama biz de diyoruz ki biz Mavi Marmara'dan sonra zaten uzatmalı bir hayat yaşıyoruz. Biz korkmuyoruz. Elinizde ne kadar dosya varsa açıklayın. Millet gerçek yüzünüzü bir görsün. Geçen bir tehdit daha geldi. Senin dosyan alındı Amerika'ya falan kişiye götürüldü. Onun vereceği karara bağlı dediler. Tabii. Onu (Fethullah Gülen'i) kastediyorlar. O zaman aklımıza da şu geliyor. Her dosya bir yere gidiyor, onay alıyor, ondan sonra mı ortaya çıkıyor. Kasetler de dahil."
 
"HERŞEY DEŞİFRE OLDU"
 
Röportajda bir soru üzerine herşeyin deşifre olduğunu belirten Yıldırım,  Gülen'in linç operasyonları içinde yer aldığını ileri sürdü.
 
Gülen'i Türkiye'ye de çağıran Yıldırım; "Türkiye'ye gelsin. Hem onu yapmıyorsun. Hem bir sürü linç operasyonu içinde yer alıyorsun. Allah korusun ahlaksızca kaset işleri. Düşünün Hocaefendi diyor ki 'Ben bir kişiyi uyardım. 10 tane daha var.' Şimdi sana demezler mi sen nerden alıyorsun bu bilgiyi? O zaman sana bu bilgiyi vereni söyle. Bu kaset nereden çıkıyor bulsunlar. Dünyada düştüğümüz durumu görüyor musunuz? İslam'ın önemli şahsiyetlerinden biri olarak Hocaefendi görülüyor. Ve şu anda kasetlerle anılıyor. Şimdi biz tebliğ veya daveti neyle yapacağız? Ne kadar zarar verdiklerinin farkındalar mı? Hocaefendi gelsin bunu çözsün. Aksi takdirde biz canı yanan insanlar olarak kendimizi korumak zorundayız." diye konuştu.
 
"HALK BU YAPIYI TAMEMEN SİLDİ"
 
Röportajda cemaatin insanların gönlünden çıktığını da iddia eden Yıldırım, şu ifadeleri kullandı;
 
"17 Aralık operasyonunda başarıya ulaşacaklarını düşündüler. Beceremediler. İkinci, üçüncü adımlar zevahiri kurtarmak için. Cemaat gidiyor şu anda. O yüzden cemaat içindekilere söylüyorum. Lideriniz veya değil, kim olursa olsun, eğer bu yanlış operasyon içindeyse emeğinizi kurtarmak için bir şura oluşturun . Kendi içinizde tartışmaya açın. Yoksa yazık olacak. Şu anda insanların gönlünden çıktılar. Hala bizim gibi insanların az çok merhamet ettiği bir yapı. Yoksa halk tamamen sildi."
 
ROTAHABER

Bu haber 1135 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg   
 • RSS
 • Diğer Haberler

  prev
  1 / 10
  next

  SİTE ANKET

  Sitemizi beğendiniz mi?
  ÇOK OKUNANLAR