Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğlu İstanbulda milyonlar karşıladı
20 Mayıs 2015, 11:29

Davutoğlu İstanbulda milyonlar karşıladı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Büyük İstanbul Mitingi'nde 2 milyona yakın İstanbullu'ya hitap etti.

AK Parti'nin hedef 2 Milyon sloganıyla start verdiği İstanbul mitinginde Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu birlikte sahneye çıktı ve milyonları selamladı. Selamlamanın ardından Davutoğlu milyonlara hitap etmeye başladı.

Türkiye'nin kudretli yürüyüşüne devam edeceğini söyleyen Davutoğlu tarihi mitingde tarihi mesajlar verdi. Davutoğlu, "Türkiye ya kudretli yoluna, yürüyüşüne devam edecek ya da bu dörtlü çete Elif gibi Türkiye'yi kıracak. Elif gibi Türkiye'ye var mısınız? Elif'i kırdırmamaya var mısın?" diye konuştu.

- İstanbul bizim için bir aşktır, sevdadır. Çocukluğumuz Fatih'te geçti. Okuduğum lise dolayısıyla İstanbul'un kalbinde bulundum. Her bir taşını ezberledim. İstanbul'a benim en büyük hocama selam olsun. İstanbul'un her bir köşesine selam olsun. Tüm ilçelerimize selam olsun. İstanbul diyince aşkla andığımız bu şehre belediye başkanı olduktan sonra bu şehrin her köşesine imzasını atan Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a selam olsun...

İSTANBUL BİZİM İÇİN AŞKTIR

- Bu benim 41'inci mitingim. 41. Mitingini İstanbul olarak istedim. Bizim burası aşktır. Saraybosna, Kahire, Filistin burada mı? Bizim davamız burada. Sevda ile bu bayrağı dalgalandırıyoruz. Aziz İstanbul yanımızda mısınız? Arkamız da mısınız? Yanımızda mısınız? 

AK PARTİ 4 YANLIŞI GÖTÜRECEK

- Hedefleri paralel çeteyle 4'lü koalisyon kurup bizi engellemek. Ey İstanbullular sizi arkasına alan durabilir mi? Muhalefetin hiçbiri iktidar olurum diyemiyor. Onların akıl hocaları diyor ki; Ak Parti'yi durdurun. Yani 4 yanlış bir araya gelecek. 1 doğruyu AK Parti'yi götürecek. AK Parti 4 yanlışı götürecek. Bu millet kendisine tevdi edilen emaneti bırakıp kaçanlara bir daha emanet verir mi?

4 SAAT BİLE TESLİM EDİLMEZ

- Şimdi diyor ki Kılıçdaroğlu,'Bana bir 4 yıl verin yeter.' Şimdi İstanbullular, Kağıthaneye 'Kağıttepe' diyen, kendisi için oy atmaya gideceği sandığı bulamayan birine 4 yıl değil 4 saat bile emanet verilir mi

BİZ KUDRETLİ TÜRKİYE'NİN YOLCUSUYUZ

- Biz ekonomik kalkınmanın yolcusuyuz. Biz millete hizmet için iktidar olmak istiyoruz. onlar biz sizi engelleyeceğiz diyorlar. Biz birlik hürriyet özgürlük demokrasi yolcusuyuz. Biz kudretli şefkatli yani Türkiye'nin yolcusuyuz. CHP 33 ilde milletvekili çıkaramamış, MHP'nin 45 ilde milletvekili yok. HDP Kürt vatandaşlarımızı istismar ile meşgul. Bizim ise 79 ilde milletvekilimiz var.

HZ. AZRAİL'E VE ALEYKÜM SELAM DERİZ

- Milli birliğin ve beraberliğin adresi AK Parti. Vatanını teminatı AK Parti'dir. Hürriyet, özgürlükler, demokrasi, 14 Mayıs'ta bu denizin hemen karşısında yıllardır bakmaktan hüzün duyduğumuz Yassıada'daydık. Bu paralel çetenin savcıları, hani 17-25 Aralık'la darbe yapmak isteyenler meslekten men edilince, o gün dediler ki 'Bunların da akıbeti Adnan Menderes gibi olacak' yani bana, Cumhurbaşkanımıza Adnan Menderes'i işaret ediyorlar. Be hey gafiller, eğer biz, bize şehadet nasip olacaksa Allah şahit ki millet için, vatan için, Allah için şehit olacaksak bir an tereddüt etmez Hazreti Azrail'e 've aleykümselam' deriz.

İSİMLERİ ANILMAYACAK

- Nasıl Türkiye'de Adnan Menderes'e idam cezasını veren Salim Başol'un bugün adı anılmıyorsa, önümüzdeki on yıllarda da Mısır'da Mursi ve arkadaşları anılacak ama ona idam cezası verenler tarihin çöplüğüne atılacak"

Kaynak : Haber7

Bu haber 550 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg   
 • RSS
 • Diğer Haberler

  prev
  1 / 10
  next

  SİTE ANKET

  Sitemizi beğendiniz mi?
  ÇOK OKUNANLAR