Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vatandaş cezayı az buldu
07 Mayıs 2016, 13:55

Vatandaş cezayı az buldu

Mahkeme, devletin gizli kalması gereken bilgileri temin etmek ve açıklamak suçundan Dündara 5 yıl 10 ay hapis cezası verdi.Vatandaş cezayı az buldu.Vatana ihanet etmenin cezası bu mu dedi.

Can Dündar'a saldırı girişimi

MAHKEME ARASINDA PROVOKASYON
 
İstanbul Adalet Sarayı'nda Can Dündar ve Erdem Gül'ün davasında karar için ara verilirken, Murat Şahin isimli saldırgan, Can Dündar'a "Vatan haini" diye bağırarak üç el ateş etti.
 
Görüntüleri ekranlardan izleyen vatandaş yaşanan olayın kötü kurgulanmış bir mizansen olduğunu düşünüyor.
 

DÜNDAR VE GÜL'E HAPİS CEZASI

MİT TIR'ları haberi nedeniyle haklarında hapis cezası istenen Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilci Erdem Gül hakim karşısına çıktı.

Mahkeme, devletin gizli kalması gereken bilgileri temin etmek ve açıklamak suçundan Dündar'a 5 yıl 10 ay hapis cezası verdi.

Erdem Gül'e devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak suçundan 5 yıl hapis cezası verdi.

TUTUKSUZLUĞU DEVAM EDECEK

Bundan sonra Yargıtay'daki temyiz süreci beklenecek. Esas konu Yargıtay'ın kararıyla kesinleşecek. Erdem ve Gül'ün, Yargıtay'ın kararına kadar tutuksuzluğu devam edecek.

"DARBEYE TEŞEBBÜS" SUÇLAMASINDAN BERAAT ETTİ

Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı "MİT TIR'ları haberi" davasında mahkeme "darbeye teşebbüs"ten de beraat kararı verdi.

YURT DIŞI YASAĞI KALDIRILDI

Mahkeme, Dündar ve Gül hakkındaki "FETÖ / PDY Silahlı Terör Örgütüne yardım" suçlamasıyla ilgili dosyanın ayrılmasını kararlaştırdı.

Ayrıca mahkeme Can Dündar ve Erdem Gül'ün yurt dışı çıkış yasağını kaldırdı.

Can Dündar şecaat arzederken hedef gösterdi

Karar sonrası açıklama yapan Can Dündar şöyle konuştu: "İki saat içinde iki suikasta uğradık. Biri silahlı diğeri yasal. Kapalı oturumda ikinci suikast gerçekleşti. Habercilik suçundan ceza aldık. Bu ceza bizi sindirmeye susturmaya yönelik değil, o kurşunlar bizi susturmaya yönelik değil aynı zamanda hepimizi yazmaktan korkar hale getirmek için yapıldı. Bu hukuki bir suikasttır. Biz başından beri yaptığımızın gazetecilik olduğunu söyledik. Mahkeme, Anayasa Mahkemesi'nin karanını elinin tersiyle itti ve bu cezaları verdi. Biz karşımızda Cumhurbaşkanı'nı bulduk. Bizi tehdit etti, şantaj yaptı. Bundan vazife çıkaranlar da bize ateş etti. Dilerim bundan utanır. Bundan sonra iki kez düşünür. Biz doğru bildiğimiz gibi yazmaya devam edeceğiz. Tehditler bizi yıldırmayacak."

Bu haber 616 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg   
 • RSS
 • Diğer Haberler

  prev
  1 / 10
  next

  SİTE ANKET

  Sitemizi beğendiniz mi?
  ÇOK OKUNANLAR