Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Erdoğan,Binaliye görevi verdi


Açıklama: Davutoğlu istifasını sunmak için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan istifayı kabul etti.Yıldırım Külliyeye gelerek yeni hükümeti kurma görevini aldı. Kabine pazartesi günü netleşecek.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2016
Geçerli Tarih: 20 Ocak 2019, 14:16
Site: Hasbahce.org
URL: http://www.hasbahce.org/haber_detay.asp?haberID=1821


AK Parti'nin 2. Olağanüstü Kongresi'nde Binali Yıldırım'ın genel başkan seçilmesinin ardından yeni hükümet için süreç başladı.

DAVUTOĞLU İSTİFA ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de Ahmet Davutoğlu'nu kabul etti. Davutoğlu bu görüşmede Erdoğan'a istifasını sundu, Cumhurbaşkanı da istifayı kabul etti.Yeni hükümet süreci başladı

BİNALİ YILDIRIM KÜLLİYE'DE

Binali Yıldırım da Beştepe'ye gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başbakan olarak hükümeti kurma görevini devraldı.Kabinenin pazartesi günü MKYK toplantısının ardından netleşmesi bekleniyor.

Yeni hükümet süreci başladı

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi: Cumhurbaşkanımız, Başbakan Davutoğlu tarafından sunulan Bakanlar Kurulu'nun istifasını kabul etmiştir. Davutoğlu'nun bugüne kadar geçen hizmetleri için teşekkürlerini sunan Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu'nun yeni Hükümet kurulana kadar devam etmesini istemiştir.

Yeni hükümet süreci başladı

Yeni hükümet süreci başladı

http://www.ensonhaber.com/yeni-hukumet-sureci-basladi-2016-05-22.html

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster