Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Onk.Dr. Haluk Nurbaki anılıyor


Açıklama: Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER), inanç, ilim ve fikir dünyamızın unutulmayan simâsı Onk. Dr. Haluk Nurbaki anılıyor.
Kategori: Edebiyat
Eklenme Tarihi: 06 Haziran 2012
Geçerli Tarih: 12 Aralık 2018, 15:59
Site: Hasbahce.org
URL: http://www.hasbahce.org/haber_detay.asp?haberID=924


Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER), inanç, ilim ve fikir dünyamızın unutulmayan simâsı Onk. Dr. Haluk Nurbaki’yi Hakka yürüyüşünün 15. yılı dolayısıyla anıyor. Nurbaki’yi yakından tanıyan yazar ve aydınların katılıp konuşma yapacağı toplantı, Timaş Kitapkahve’de, 7 Haziran Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak.
Uğur Canbolat’ın yöneteceği toplantıda İbrahim Yerlikaya “Haluk Nurbaki’nin Ehl-i Beyte Bende Oluşu”nu, Ümit Şimşek “İlim Araştırma Yönü”nü, Mehmet Paksu “Risale-i Nurlara Bakışı”nı anlatacak. Selim Gündüzalp “Haluk Nurbaki’nin Zafer Dergisi Hizmetleri”ni ele alırken, Fatih Uğurlu “Üsküdar FM Radyosu’ndaki Hizmetleri”ni değerlendirirken Metin Hasırcı Haluk Nurbaki’nin anlatımlarına ve üslubuna, Mehmet Doğru, yazarın Damla Yayınevi’nden çıkan eserlerine temas edecek. Toplantıda Haluk Nurbaki’nin çocukları Veysi Nurbaki ile Ali Nurbaki “Babamız Haluk Nurbaki” başlığı altındaki konuşmalarında duygu ve düşüncelerini dile getirecekler. Toplantıya başka sürpriz isimlerin de katılması bekleniyor.
Ajans6.com

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster